Šiuo metu susirgimų koronavirusu skaičiais pralenkėme pirmąją pandemijos bangą. Tačiau jos metu veikusios karščiavimo klinikos neveikia. Jų funkcijos teko pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms. Deja, ne visos turi galimybę įrengti atskirus įėjimus, turėti izoliacines patalpas, paskirti personalą, turėti atskirus rentgenus, valdyti pacientų srautus, kad su planiniais nekarščiuojančiais pacientais nesusitiktų karščiuojantys.

Seimo narė Paulė Kuzmickienė kreipėsi į Aurelijų Verygą ir Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, prašydama skubiai inicijuoti karščiavimo klinikų veiklos atnaujinimą Vilniuje.

Paulė Kuzmickienė: „Sparčiai auga užsikrėtimų COVID-19 ligos atvejais, daugėja karščiuojančių, turinčių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų. Neramina tai, kad šiuo metu Vilniuje neveikia nei viena karščiavimo klinika. Stebina, kad uždaryti karščiavimo klinikas nuspręsta kaip tik prasidėjus mokslo metams, rudens sezonui, kada vaikams sugrįžus į mokyklas ir darželius paprastai išauga kvėpavimo takų, gripo susirgimai“.