Geros žinios! Balandžio mėnesį Lietuvoje vyks super vakcinavimo turnyras. Apie tai Seimo narė Paulė Kuzmickienė šiandien kalbėjosi Sveikatos reikalų komitete. Šią savaitę Lietuva gaus maždaug 45 tūkst. „BioNTech ir Pfizer“ vakcinų, apie 20 tūkst. „Moderna“ vakcinų, 64 tūkst. „AstraZeneca“ dozių.

Balandžio mėnesį Lietuvą turėtų pasiekti pusė milijono vakcinų (tiek pat vakcinų, kiek mūsų šalis jų gavo per pastaruosius tris mėnesius). Augant naujų COVID-19 atvejų skaičiui, plintant įvairioms atmainoms turime vieną svarbų ginklą – vakciną. Norime gyventi laisvai, reikia skiepo. Izraelio ir Jungtinės Karalystės atvejai rodo, kad tai nepaprastai veiksmingos priemonės.

Iki šiol Lietuva, pagal skiepijimo tempus, Europos sąjungos lyderė – efektyviai išnaudojome praktiškai visas gautas vakcinas. Tačiau. Didėjant kiekiams, bus iššūkių. Turime kuo greičiau ir efektyviau jas išnaudoti. Tai ką darysim?

Skiepyti reikia septynias dienas per savaitę, rytą vakarą (dieną – pagal registraciją, vakare – gyva eilė).Motyvacija skiepijantiems specialistams – didinamas užmokestis už vieną skiepą (3.20 eur.). Didesnis įkainis bus taikomas už skiepijimą savaitgaliais. Turime šeimos gydytojus papildomai motyvuoti už kvietimus skiepytis. Panašiai, kaip šiuo metu yra daroma už pacientų paraginimą dalyvauti onkologinių ligų prevencinėse programose. Gerai, kad bus skiriamas papildomas dėmesys viso proceso skaitmenizavimui, sklandesnei pacientų registracijai prasidėjus masinei vakcinacijai.

Pagalba savivaldybėms. Matome, kad vienos jau dabar turi puikų tempą ir prašo duoti daugiau skiepų. Kitose yra pastrigimo. Jau balandžio pabaigoje turėtų pradėti veikti skiepų pasas (nacionalinis skiepijimo pažymėjimas), kuris visiems paskiepytiems asmenims suteiks daugiau laisvių.

Informavimas, informavimas, informavimas. Nors žinių apie vakcinas daugėja, tačiau planuojama dar aktyviau vykdyti informavimo kampaniją, aiškiau pateikti informaciją apie skiepus.

Darbų daug. Ne vienos Vyriausybės reikalas. Mūsų visų. Reikia mūsų visų pagalbos – atėjus laikus, nenumokime ranka ir skiepykimės, taip pat paraginkime artimuosius ir kitus pažįstamus, kurie turi teisę skiepytis, bet galbūt dvejoja. Ir turėkime dar tos strateginės kantrybės ir pasitikėjimo. Judėjimo apribojimai gerai padeda suvaldyti britiškos viruso atmainos plitimą. Nepaleiskim vėjais mūsų visų darbo, planuokime šventinį stalą savo namuose.