Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narės Paulė Kuzmickienė ir Monika Navickienė Seime įregistravo pasiūlymą, kuriuo siekiama sumažinti mokestinę naštą ekstremalios situacijos ir karantino metu savarankiškai dirbantiems asmenims, išmokant kartu su minimalių vartojimo poreikių dydžio (MVPD) išmoka ir privalomo sveikatos draudimo (PSD) dydžio išmoką. Šiuo metu pasiūlymas svarstomas Seimo socialinių reikalų ir darbo komitete.

„Atsižvelgiant į tai, kad savarankiškai dirbančių asmenų veiklos sustojo ir į tai, kad privalomo PSD įmoka sudaro 1/5 MVPD išmokos, teikiame siūlymą kartu su MVPD savarankiškai dirbantiems asmenis karantino ir ekstremalios situacijos metu mokėti ir PSD dydžio išmoką“ ,– teigia P. Kuzmickienė.

Seimo narė M. Navickienė sako, kad Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti arba iš dalies apriboti savo veiklą, todėl šiuo pasiūlymu siekiama sumažinti mokestinę naštą ekstremalios situacijos ir karantino metu savarankiškai dirbantiems asmenims, išmokant kartu iš PSD dydžio išmoką, kuri užtikrintų galimybę asmenims kaip ir anksčiau savarankiškai mokėti PSD įmokas valstybinei mokesčių inspekcijai.