Seimo narė Paulė Kuzmickienė pakviečiau pokalbiui Žirmūnų bendruomenių, Vilniaus bibliotekos, Tuskulėnų memorialo, savivaldybės, VRM ir Kultūros, pramogų ir sporto rūmų bendruomenės, atstovus pakalbėti apie VRM rūmų likimą.

VRM pastato neperduoda Turto bankui. Pastato ir šios teritorijos paskirtis aiški – visuomenės reikmėms.

Paulė Kuzmickienė: „VRM sudaryta komisija artimiausiu metu pasiūlys sprendimus, tačiau svarbu – kol bus sprendžiama kas toliau bus su pastatu, čia toliau galės veikti užsiėmimai. Kaip tą organizuoti – VRM kalbasi su savivaldybe. Apie tūkstantį čia sportuoja, šoka dainuoja muzikuoja bendrauja vaikų ir vyresnio amžiaus vilniečių. Jiems staiga kažkur rasti kitas erdves nėra paprasta. Todėl sprendimas leisti vykti veikloms iki bus priimtas sprendimas – labai išmintingas“.

VRM rūmai, anot Vilniaus vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, įdomūs, pastatas vertas perkrovimo pertvarkymo. Susitikimo metu svarstyta, kad bendruomenių namuose galėtų vykti parodos, edukacinės erdvės, skirtos įvairaus amžiaus vilniečiams. Tokių pritaikytų modernių ir patogių erdvių bendruomenei labai trūksta. Žudynes menančioje vietoje, galėtų įsikurti ir muziejus apie komunizmo nusikaltimus, o gal erdvės kuriantiems technologijų startuolius ar meno koloniją.