Paulė Kuzmickienė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, prašydama rasti galimybę tęsti Kompleksinių paslaugų šeimai projektus.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu, patvirtinančiu Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, SADM nusprendė sustabdyti papildomo finansavimo skyrimą Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonei „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Nuo liepos mėnesio stabdomas papildomas finansavimas 12 savivaldybių (Alytaus miesto, Anykščių rajono, Elektrėnų, Kauno rajono, Klaipėdos miesto, Panevėžio rajono, Pasvalio rajono, Radviliškio rajono, Skuodo rajono, Šalčininkų rajono, Šilalės rajono, Ukmergės rajono savivaldybėse), ateityje planuojama nebetęsti paslaugų visose likusiose savivaldybėse.

„Noriu pabrėžti, kad šio projekto tęsimas yra gyvybiškai svarbus tiek susidariusios ekstremalios situacijos ir karantino metu, tiek bus svarbus pasibaigus šiam periodui. Šiuo metu šeimos jau ketvirtą savaitę gyvendamos karantino sąlygomis dirba, mokosi ir leidžia laiką namuose, savo šeimos
rate“, – teigia P Kuzmickienė.

P. Kuzmickienė įsitikinusi, kad tokios neįprastos gyvenimo sąlygos šeimoms kelia didelį nerimą, kyla sunkumų ypač tuomet, jei šeima neteko pajamų, buvo priversti imti neapmokamų atostogų arba jų darbovietė paskelbė prastovą, šeimos nariai turi priklausomybių, stokoja priemonių nuotoliniam mokymui.

Nerimaujama, kad pasibaigus karantino laikotarpiui šeimos susidurs su dar daugiau iššūkių ir sunkumų. Kinijoje, Italijoje bei kitose valstybėse padaugėjo skyrybų atvejų, vaikų auklėjimo ir auginimo sunkumų, problemų dėl psichotropinių medžiagų vartojimo. Taip pat didelė tikimybė, kad pasibaigus karantino laikotarpiui, nemaža gyventojų dalis susidurs su bedarbyste, emociniu nuovargiu, bus išgyvenę artimųjų netektį, susidūrę su socialinės rizikos veiksniais, kuriems mažinti šeimai bus reikalinga pagalba.

„Todėl itin svarbu užtikrinti galimybę šeimoms ir toliau gauti savivaldybėse kompleksiškai teikiamas paslaugas šeimoms. Nors ekonomikos gelbėjimas šiandien yra būtinas – tai negali būti daroma labai reikalingų šeimai viešųjų paslaugų sąskaita”, – sako Seimo narė.

Išsamiau su Seimo narės kreipimusi susipažinti galite čia