Seimo nariai Paulė Kuzmickienė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Justas Džiugelis kreipėsi į VRK ir jos pirmininkę Laurą Matjošaitytę, prašydami pateikti informaciją, kiek balsavimo apylinkių Lietuvoje yra pritaikytų balsuoti negalią turintiems rinkėjams ir kokių veiksmų bus imtasi, kad spalio 11 d. visiems rinkėjams Lietuvoje būtų sudarytos fizinės galimybės balsuoti.

Prieš 2 metus buvo pasirašytas memorandumas dėl bendradarbiavimo rinkimų srityje tarp VRK, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Lietuvos neįgaliųjų forumo. Memorandumu numatyta užtikrinti neįgaliesiems rinkėjams patogesnes galimybes balsuoti. 2 metai yra daugiau nei pakankamai XXI amžiuje rasti sprendimus šiai situacijai.

Paulė Kuzmickienė: „Elementarus pavyzdys – apėjau Žirmūnų apygardos balsavimo vietas ir pamačiau, kad į pusę apylinkių negalią turintis rinkėjas nepateks arba patekęs viduje susidurs su judėjimą ribojančiais laiptais ar slenksčiais. Kyla pagrįstas klausimas, ar visiems Žirmūnų ir visų Lietuvoje esančių apygardų rinkėjams pavyks balsavimo dieną, spalio 11 d., pasinaudoti Konstitucine pilietine teise – balsuoti? Nekalbu tik apie judėjimo negalią turinčius žmones – su sunkumais susidurs ir kai kurie senjorai ar pavyzdžiui tėveliai su mažais vaikais vežimėliuose“.

Daugiau apie tai čia: https://bityl.co/3YFh.