Balta raidė „Z“, dažnai matoma ant okupanto kariuomenės technikos, tampa neapykantos ir karo simboliu. Kaip ir Georgijaus juostelė, kuria vis labiau didžiuojasi Putino karui pritariantys žmonės. Šių simbolių naudojamas – kryptinga ir svarbi informacinio karo, kuris yra neatskiriama Rusijos karinės agresijos dalis, priemonė, kuria siekiama palaikyti Rusijos karinę invaziją Ukrainoje.

Todėl logiška uždrausti šių ženklų platinimą bei demonstravimą Lietuvoje. Būtent tai pasiūlė Seimo narė Paulė Kuzmickienė ir kiti Seimo nariai.

Pasiūlymo esmė – Rusijos naudojamą Georgijaus juostą bei invazijos į Ukrainą simbolį „Z“ ar kitus simbolius drausti demonstruoti, o naudojantiems už nusižengimus skirti nuo 300 iki 700 eurų baudas (juridiniams asmenims – iki 1200 eurų).

Paulė Kuzmickienė: „Šie ženklai pastaruoju metu tapo civilių žudymo, karo nusikaltimų ir Kremliaus propagandos simboliais. Todėl jais besipuošiantieji labai gerai žino, ką palaiko, ką atstovauja ir ką skatina. Neapykantos ir karo simbolių uždraudimas padės sustabdyti platesnę Putino melo kampanijos sklaidą“.

Georgijaus arba šventojo Jurgio juosta buvo vienas iš carinės Rusijos kareivių apdovanojimo ženklų, išpopuliarėjęs 2005-aisiais minint 60-ąsias Sovietų Sąjungos pergalės prieš nacistinę Vokietiją metines. Simbolis – raidė „Z“ – atsirado pastaruoju metu, prasidėjus invazijai į Ukrainą. Rusijos gynybos ministerija yra išaiškinusi, kad ant karinės technikos rašomas simbolis „Z“ reiškia „Za pobedu“ („Už pergalę“), simbolis „V“ – „Sila v pravde“ („Jėga yra tiesoje“) ir „Zadača budet vypolnena“ („Užduotis bus įvykdyta“).