Seimo narė Paulė Kuzmickienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, siūlydama suteikti galimybę Baltarusijos piliečiams, atvykusiems į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, pasiskiepyti COVID-19 vakcina, įtraukiant juos į skiepijamų asmenų sąrašus.

„Padidėję tiekiamų vakcinų kiekiai leido Sveikatos apsaugos ministerijai ir savivaldybėms paspartinti skiepijimo tempus. Jau daugiau nei mėnesį fiksuojame vakcinacijos rekordus. Didinti skiepijimo tempus savivaldybėms padeda ne tik didėjantys vakcinų kiekiai, bet ir Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinta lankstesnė, į masinį skiepijimo procesą orientuota tvarka“, – sako P. Kuzmickienė.

Parlamentarės teigimu, tarp Lietuvos gyventojų turime ir ženklų skaičių į Lietuvą nuo vykdomų Lukašenkos režimo represijų pasitraukusių baltarusių, ir nors šalyje atvertas vadinamasis humanitarinis koridorius, juo patekus į Lietuvą vis dar nėra sukurtos specializuotos medicininės pagalbos teikimo infrastruktūros. Todėl šie asmenys negali gauti COVID-19 vakcinos.

Daugiau apie tai: https://bityl.co/6pwN.