Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė siūlo už ukrainiečių deportacijas atsakingus Rusijos pareigūnus traukti į sankcijų sąrašą, o tarptautinę bendruomenę telktis siekiant sustabdyti trėmimus.

„Ukrainoje vykdomas tautos genocidas, kalbu apie Rusijos karinių pajėgų vykdomus grubius Ukrainos vaikų teisių pažeidimus, ciniškai grobiamus suaugusiuosius, kurie prievarta išvežami iš savo namų, Ukrainos, į plačiąją Rusiją ir ten bandoma juos prievarta asimiliuoti, – per spaudos konferenciją Seime trečiadienį sakė P. Kuzmickienė.

„Turimi duomenys ir tų žmonių, kurie vykdo tas tremtis, yra atsakingieji asmenys, ir, matyt, čia labai svarbu kalbėti apie tokių žmonių įtraukimą į sankcijų sąrašus, tai irgi būtų svarbi priemonė suvaldyti bendrininkus“, – teigė parlamentarė.

Ukraina teigia, kad iš užimtų rajonų ukrainiečiai masiškai deportuojami į Rusiją, siunčiami į specialias stovyklas, iš jų atimami dokumentai, draudžiama išvykti, taip siekiant juos nutildyti dėl Kremliaus pajėgų vykdomų karo nusikaltimų.

Daugiau apie tai skaitykite čia: https://bityl.co/CBAh.