2019 m. metais parsidėjo pirmasis koronaviruso karantinas. Didelei daliai žmonių dėl karantino apribojimų dirbti ženkliai sumažėjo pajamos. Paulė Kuzmickienė atkreipė dėmesį į tai, kad tokių žmonių tarpe atsidūrė viena jautriausių visuomenės grupių – būsimos mamos ir tėčiai. Šeimos, kurios patyrė kūdikio laukimosi džiaugsmą, tuo pačiu išgyveno ir nerimą, stebėdamos savo menkstančias pajamas. Dirbus, sąžiningai mokėjus mokesčius, turėti lūkesčiai į teisėtas socialines garantijas, deja, pagal teisės aktus nebuvo išpildomi.

Todėl prieš metus, balandžio pabaigoje, P. Kuzmickienė pasiūlė Ligos ir motinystės įstatymo projektą, kuriuo būtų palankiau skaičiuojamos motinystės tėvystės, vaiko augimo išmokos. Tuomet pritarimo tokiam siūlymui, deja, nebuvo sulaukta.

Tačiau prie klausimo Paulė sugrįžo po metų. Birželio pradžioje Seime vienbalsiai buvo pritarta tam, kad apie 10 tūkst. šeimų turėtų palankesnį išmokų skaičiavimą, jei buvo sumažėjusios pajamos dėl pandeminių prastovų.

Gerai tai, kad motinystės ir tėvystės išmokos tėvams bus skaičiuojamos pagal jų pajamas, buvusias iki pirmo karantino paskelbimo, – nuo 2019 metų vasario pradžios iki 2020 metų sausio pabaigos.

Tai galios ir visiems dirbantiems savarankiškai, kurių pajamos karantino metu sumažėjo.