Sakartvele Seimo narė Paulė Kuzmickienė kartu su kolegomis stebėjo vietos savivaldos rinkimus. Šie rinkimai turi didelę reikšmę, nes yra vertinami kaip referendumas dėl naujų rinkimų į parlamentą.

Pagal visų partijų balandžio mėnesį pasirašytą susitarimą, valdantieji įsipareigojo surengti neeilinius rinkimus į Parlamentą jei šiuose rinkimuose pelnys mažiau pasitikėjimo nei 43 proc. Taigi, į tai ir buvo didžiausias fokusas.

„Susidarė įspūdis, kad mažai buvo diskusijų apie rinkimų programas, pasiūlymus kaip spręsti savivaldos problemas. Didžiausias fokusas į tai, ar „Georgian Dream“ pasieks 43 procentus pasitikėjimo balsų ar ne“.

P. Kuzmickienė

Didžiulę intrigą sukūrė netikėtai, rinkimų išvakarėse, sugrįžęs ir suimtas pagrindinės opozicinės partijos Vieningojo Nacionalinio judėjimo įkūrėjas Michaelis Sakašvilis.

Rinkimų dieną Lietuvos delegacija lankėsi keletoje apylinkių Gori, Kaspi, kurioje kartveliečiai balsavo pakankamai aktyviai. Kalbantis su vietiniais gyventojais, buvo galima išgirsti gan skirtingų nuomonių apie tai, ko reikia šiandien Sakartvelui. Vieniems atrodo, kad devyneri metai nesikeičiant valdžiai – valstybė stagnuoja, kitiems priešingai, norisi stabilumo, todėl jie pasitiki dabartine politine jėga.

„Pažeidimų neužfiksavome. Bendrai techniškai viskas atrodė tvarkingai. Gal nustebino, kad rinkėjų sąrašai su visais duomenimis iškabinti prieinamoje vietoje, siekiant padėti rinkėjui susižinoti, ar jis atvyko balsuoti į savo apylinkę. Rinkėjų registravimo ir biuletenio išdavimo sąrašuose – šalia rinkėjo vardo pavardės pateikiama nuotrauka. Keista, kad nėra išankstinio balsavimo“.

P. Kuzmickienė

Rinkimų rezultatai:

  • Georgian dream surinko 47 proc. balsų (taigi, daugiau nei 43 proc.).
  • Vieningasis nacionalinis susivienijimas – 30 proc. balsų (jiems kai kur pavyks tarybose turėti daugumą).
  • Gakharia for Georgia – 7,8 proc.
  • Lelo – 2,7 proc.

Daug dėmesio teko mero rinkimams sostinėje. Tbilisio merui Kakha Kaladze pirmame ture laimėti nepavyko. Dar laukia antras turas. Kaip ir kitose savivaldybėse, antri turai vyks merams ir taip vadinamiems savivaldybių vienmandatininkams. Jei opozicija būtų gebėjusi susivienyti, kelti bendrus kandidatus ar sąrašus, matyt rezultatas būtų buvęs geresnis.

Mums svarbiausia, kad išrinktos politinės jėgos išlaikytų eurointegracijos kryptį.

Vėliau P. Kuzmickienė su kolegomis turėjo labai intensyvią darbotvarkę, susitikimus su valdančiųjų ir opozicijos atstovais, NVO, apsilankymą GTU įsikūrusiame Lietuvių kalbos ir kultūros centre.

Už pagalbą vizito metu Seimo narė dėkoja ambasadoriui Andriui Kalindrai ir jo komandai.