Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė, jog laiku neįvertinus jo poveikio visuomenės psichikos sveikatai, besiformuojantys neigiami veiksniai gali sukelti gerokai daugiau ir ilgalaikės žalos visuomenei, nei dabar prognozuojama. Tam, kad sušvelnintų didelį neigiamą koronaviruso pandemijos bei karantino poveikį žmonių psichikos sveikatai, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) paruošė konkrečius žingsnius ir priemones, kuriuos pristatė visuomenei diskusijoje su ekspertais „Emocinė sveikata: ką atskleidė pandemija ir kas toliau“.

„Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad be įprastų simptomų – nerimo ir baimės – dėl karantino turėsime ir kitas problemas: gali išryškėti vienišumas, depresija, žalingas alkoholio ir narkotikų vartojimas, savęs žalojimas ir savižudiškas elgesys. Todėl taip stipriai pažeistai visuomenei tampa itin svarbus psichikos sveikatos paslaugų pasiekiamumas, o psichikos sveikatos specialistams turi būti sudarytos sąlygos efektyviai veikti priešakinėse pozicijose. Nuo to gali priklausyti mūsų kiekvieno asmeninis atsigavimas, o tuo pačiu ir valstybės ekonomikos kilimas“, – pažymėjo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Paulė Kuzmickienė.

Atsižvelgdami į šiandienos realybės aplinkybes bei išskiriant pagrindines rizikos grupes – medikus, socialinius darbuotojus, senjorus, neįgaliuosius bei psichosocialinius sunkumus patiriančias šeimas – TS-LKD parengė ir siūlo galimus emocinės krizės pasekmes lengvinančius sprendimus, atsižvelgiant į laikotarpį: priemonės būtinos dabar, pasibaigus karantinui ir ilgalaikėje perspektyvoje privalomi veiksmai.

Su pasiūlytu planu susipažinti galite čia: https://bit.ly/EmocineSveikata